Başlık
İSTANBUL
Bugün
/
ANKARA
Bugün
/
İZMİR
Bugün
/

 • İZBAN AŞ’de toplu iş sözleşmesi imzalandı
  İZBAN AŞ’de toplu iş sözleşmesi imzalandı
 • Fransa’dan Google’ye 50 milyon euroluk ceza
  Fransa’dan Google’ye 50 milyon euroluk
 • Kerç Boğazı’nda iki gemide yangın: 10 ölü
  Kerç Boğazı’nda iki gemide yangın: 10 ölü
 • Çavuşoğlu ABD’li mevkidaşı Pompeo ile görüştü
  Çavuşoğlu ABD’li mevkidaşı Pompeo ile görüşt
 • Çelik: Türkiye Fırat’ın doğusundaki tehdidi bertaraf edecektir
  Çelik: Türkiye Fırat’ın doğusundaki tehdidi
 • Avrupa borsaları, İngiltere hariç düşüşle kapandı
  Avrupa borsaları, İngiltere hariç düşüşle kapandı
 • Alman istihbaratının iki numarası Türk
  Alman istihbaratının iki numarası Türk
 • CHP’den ‘Suriye’de güvenli bölge’ tepkisi
  CHP’den ‘Suriye’de güvenli bölge
 • MHP 200 aday daha açıkladı
  MHP 200 aday daha açıkladı
 • Erdoğan, Rusya Federasyonu’nu ziyaret edecek
  Erdoğan, Rusya Federasyonu’nu ziyaret edecek
ABD kaynaklı haber akışı risk iştahını artırdı
ABD kaynaklı haber akışı risk iştahını artırdı

Powell, Washington Ekonomi Kulübü'nde yaptığı konuşmada Fed'in faiz artırımları konusunda sabırlı olabileceğini tekrarlarken; Pekin'de gerçekleştirilen ticaret müzakerelerinin ardından Washington'da üst düzey temasların olabileceği ifade edildi. Bu gelişmelerle Asya piyasaları prim...
11 Ocak 2019 10:23
Font1 Font2 Font3 Font4

ss

Asya borsaları Fed Başkanı Jerome Powell’ın Fed’in faiz oranlarını artırma konusunda sabırlı olacağını tekrarlamasının ve Washington ile Pekin arasında üst düzey ticaret görüşmeleri düzenlenebileceği haberlerinin ardından beş haftanın zirvesine yükseldi.

Fed’in para politikasını gevşetme yönlü açıklamasının doları baskılamaya devam etmesiyle, yuan beş aydan uzun sürenin zirvesine yükselirken, 2005’ten bu yana en büyük haftalık kazanımını kaydetmeye hazırlanıyor.

Japonya dışındaki Asya-Pasifik borsalarını izleyen MSCI endeksi yüzde 0.2 artışla 6 Aralık’tan bu yana en yüksek seviyesine ulaşırken, Japonya’nın Nikkei endeksi yüzde 0.7 yükseldi.

ABD ve Çinli yetkililer ABD’nin talepleri üzerinde durdukları orta düzeyli görüşmeler yaptıktan sonra daha üst düzey görüşme düzenlemelerine yönelik çalışıyorlar.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Çin Başbakan Yardımcısı Liu’nun ocak ayının ilerleyen günlerinde ticaret görüşmeleri için “büyük olasılıkla” Washington’u ziyaret edeceğini söyledi.

Dolar, yatırımcıların Fed’in bu yıl para politikasını sıkılaştırma döngüsünü durdurabileceğine giderek daha fazla inanmalarıyla, başlıca para birimleri karşısında geriledi.

Fed Başkanı Jerome Powell, Fed’in enflasyondaki istikrar göz önüne alındığında para politikası konusunda sabırlı olabileceğini belirtti. Piyasalar şimdi Fed’in bu yıl daha fazla faiz artırımı yapmamasını fiyatlıyor.

Ayrıca Fed Başkan Yardımcısı Richard Clarida da, Fed’in faiz artırımları oranları konusunda sabırlı kalma konusundaki istekliliğinin altını çizerek para politikasını gevşetme yanlısı yaklaşım gösterdi.

Dolar endeksi yüzde 0.17 düşüşle 95.37’ye geriledi.

Kaynak: Reuters

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa