Başlık
İSTANBUL
Bugün
/
ANKARA
Bugün
/
İZMİR
Bugün
/
Erdoğan: Askerliğin kısaltılması için çalışılıyor
Erdoğan: Askerliğin kısaltılması için çalışılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, askerliğin kısaltılmasına ilişkin devam eden çalışmaya dair, "Bu işin birinci derecede sorumlusu Milli Savunma Bakanımız... Çalışmayı yaptıktan sonra bize sunumlarını yapacaklar ve bu sunum neticesinede de uygundur, uygun...
7 Aralık 2018 17:30
Font1 Font2 Font3 Font4

ss

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da cuma namazı çıkışı gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, cumhur ittifakına ilişkin bir soru üzerine, “Cumhur ittifakını bozdurmamak noktasında kararlıyız. Teknik çalışmaları yürüten arkadaşlarımız çalışmalarını tamamlar tamamlamaz bu hafta içerisinde Sayın Bahçeli ile bir araya gelebiliriz” dedi.

MİT Başkanı Fidan’ın ABD Kongresi üyeleriyle bir araya geldiği iddiasına dair Erdoğan, “Latin Amerika seyahatinden sonra tabii MİT Başkanımız oradan Kanada’ya ayrıldı ama Kanada’dan sonra böyle bir gelişme olmuş olabilir. Çünkü her an oraları da bilgilendirme arzusundayız. Fakat orada böyle bir bilgilendirmenin yapıldığını son olarak, bundan haberdar değilim ama Kanada seyahatinden haberdarım” şeklinde konuştu.

Askerlik süresiyle ilgili bir soruyu da yanıtlayan Erdoğan, “Şu anda bu işin birinci derecede sorumlusu Milli Savunma Bakanımız, bunun yanında Silahlı kuvvetlerimiz, başta Genelkurmay Başkanı, kuvvet komutanlarımız olmak üzere onlar çalışmayı yapacaklar. Çalışmayı yaptıktan sonra bize sunumlarını yapacaklar ve bu sunum neticesinede de uygundur, uygun değildir bunu söyleyeceğiz. Ona göre adım atacağız” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın durumunun sorulması üzerine ise “Olumlu gelişmeler var, temenni ediyorum beklentilerimizin neticesini alırız” ifadelerini kullandı. New York Güney Bölgesi Başsavcılığı’nın, ABD’deki İran yaptırımları davasında suçlu bulunan Halkbank’ın eski yetkilisi Hakan Atilla’nın cezasının artırılması yönündeki temyiz başvurusunu geri çektiği açıklanmıştı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa