Başlık
İSTANBUL
Bugün
/
ANKARA
Bugün
/
İZMİR
Bugün
/
Marmaris’te 2 hortum 8 milyon lira zarara neden oldu
Marmaris’te 2 hortum 8 milyon lira zarara neden oldu

Marmaris'te 21 Kasım'da 20 dakika arayla oluşan iki hortumun marinada 3, yatlarda ise 5 milyon lira zarara neden olduğu...
6 Aralık 2018 13:05
Font1 Font2 Font3 Font4

ss

Muğla’nın Marmaris ilçesinde iki hafta önce oluşan iki hortum ve beraberindeki fırtınanın, marinaya ve bağlı 40 yata 8 milyon liralık hasar verdiği tespit edildi.

Adaköy Mahallesi, Cennet Adası yanında Yalancıboğaz mevkisinde 21 Kasım’da 20 dakika arayla iki hortum oluştu.

Marinanın panton (yüzer iskele), elektrik ve su sayaç panoları, itfaiye araçları, yatların karaya çekilmesi gibi zararlarının 3 milyon lira olduğu ve tespit çalışmalarının tamamlanmasıyla sigorta şirketlerinin hasarı ödeyecekleri belirtildi.

Hortumlarda hasar gören 40 yatın da kendi sigorta şirketlerince 5 milyon lira civarındaki zararının karşılanacağı, yat sahiplerinin işlemlere başladığı ifade edildi.

İlk kez iki hortumla karşılaştıklarını dile getiren Marmaris Yat Marina Genel Müdürü Bora Kök, “Bir doğal afetle karşı karşıya kaldık. Sigortalarımız mevcut. Marina olarak 3 milyon zararımız oldu. Sigortalarımızla çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Kök, 40 yatın da hortumlardan irili ufaklı hasar gördüğünü aktardı, şöyle devam etti: “Yat sahipleri ve görevlileri de kendi sigortalarıyla görüşüp hasar tespitlerini yapıyorlar. Tam net bir tespit yok. Yatların da 5 milyon civarında hortumdan oluşabilecek hasarı olduğunu hesaplıyoruz”

Kaynak: AA

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa